1. Po raz pierwszy odwiedzasz EDU. LEARN

    Odwiedzasz EDU.LEARN

    Najlepszym sposobem na naukę języka jest jego używanie. W EDU.LEARN znajdziesz interesujące teksty i videa, które dadzą Ci taką właśnie możliwość. Nie przejmuj się - nasze filmiki mają napisy, dzięki którym lepiej je zrozumiesz. Dodatkowo, po kliknięciu na każde słówko, otrzymasz jego tłumaczenie oraz prawidłową wymowę.

    Nie, dziękuję
  2. Mini lekcje

    Podczas nauki języka bardzo ważny jest kontekst. Zdjęcia, przykłady użycia, dialogi, nagrania dźwiękowe - wszystko to pomaga Ci zrozumieć i zapamiętać nowe słowa i wyrażenia. Dlatego stworzyliśmy Mini lekcje. Są to krótkie lekcje, zawierające kontekstowe slajdy, które zwiększą efektywność Twojej nauki. Są cztery typy Mini lekcji - Gramatyka, Dialogi, Słówka i Obrazki.

    Dalej
  3. Wideo

    Ćwicz język obcy oglądając ciekawe filmiki. Wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na filmik. Nie martw się, obok każdego z nich są napisy. A może wcale nie będą Ci one potrzebne? Spróbuj!

    Dalej
  4. Teksty

    Czytaj ciekawe artykuły, z których nauczysz się nowych słówek i dowiesz więcej o rzeczach, które Cię interesują. Podobnie jak z filmikami, możesz wybrać temat oraz poziom trudności, a następnie kliknąć na wybrany artykuł. Nasz interaktywny słownik pomoże Ci zrozumieć nawet trudne teksty, a kontekst ułatwi zapamiętanie słówek. Dodatkowo, każdy artykuł może być przeczytany na głos przez wirtualnego lektora, dzięki czemu ćwiczysz słuchanie i wymowę!

    Dalej
  5. Słowa

    Tutaj możesz znaleźć swoją listę "Moje słówka", czyli funkcję wyszukiwania słówek - a wkrótce także słownik tematyczny. Do listy "Moje słówka" możesz dodawać słowa z sekcji Videa i Teksty. Każde z słówek dodanych do listy możesz powtórzyć później w jednym z naszych ćwiczeń. Dodatkowo, zawsze możesz iść do swojej listy i sprawdzić znaczenie, wymowę oraz użycie słówka w zdaniu. Użyj naszej wyszukiwarki słówek w części "Słownictwo", aby znaleźć słowa w naszej bazie.

    Dalej
  6. Lista tekstów

    Ta lista tekstów pojawia się po kliknięciu na "Teksty". Wybierz poziom trudności oraz temat, a następnie artykuł, który Cię interesuje. Kiedy już zostaniesz do niego przekierowany, kliknij na "Play", jeśli chcesz, aby został on odczytany przez wirtualnego lektora. W ten sposób ćwiczysz umiejętność słuchania. Niektóre z tekstów są szczególnie interesujące - mają one odznakę w prawym górnym rogu. Koniecznie je przeczytaj!

    Dalej
  7. Lista Video

    Ta lista filmików pojawia się po kliknięciu na "Video". Podobnie jak w przypadku Tekstów, najpierw wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na wybrane video. Te z odznaką w prawym górnym rogu są szczególnie interesujące - nie przegap ich!

    Dalej
  8. Dziękujemy za skorzystanie z przewodnika!

    Teraz już znasz wszystkie funkcje EDU.LEARN! Przygotowaliśmy do Ciebie wiele artykułów, filmików oraz mini lekcji - na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

    Teraz zapraszamy Cię do zarejestrowania się i odkrycia wszystkich możliwości portalu.

    Dziękuję, wrócę później
  9. Lista Pomocy

    Potrzebujesz z czymś pomocy? Sprawdź naszą listę poniżej:
    Nie, dziękuję

Już 62 367 użytkowników uczy się języków obcych z Edustation.

Możesz zarejestrować się już dziś i odebrać bonus w postaci 10 monet.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym portalu - kliknij tutaj

Jeszcze nie teraz

lub

Nie masz konta?
Blog > Jak poprawić rozumienie ze słuchu

Jak poprawić rozumienie ze słuchu

Dodane przez Tomasz H. 13 maja 2014 w kategorii: Język angielski, Język francuski, Język niemiecki, Porady językowe, Porady ogólne

Słuchanie i rozumienie często stanowi problem dla uczących się angielskiego. Często świetnie rozumiemy tekst czytany, umiemy mówić i świetnie znamy gramatykę. Kiedy przychodzi słuchanie - mamy kłopoty. Co jest w tym trudnego i jak to poprawić? Masz też ten problem? Ok, ruszamy go rozwiązać.

Native speakerzy mówią szybko i łączą słowa. Spójrz:

- He is going to have to call you back later -> He's gonna afto callyaback later

- Could you let me know if you are coming to the party? -> Couldja lemeno ifyercomin atheparty?

Za mało okazji do ćwiczenia słuchania. Nie masz możliwości słuchania angielskiego przez cały dzień, ponieważ nie żyjesz w kraju angielskojęzycznym.

Wymowa słów jest inna niż ich forma pisemna. Najczęściej czytasz, więc uczysz się angielskiego oczami. Kiedy przychodzi słuchanie - masz trudności i możesz słów nie rozpoznać. Spójrz jak różni się wymowa słów:

- zupełnie inna wymowa: bought, enough, through, although

- nieme litery: guard, sign, knock, muscle

 

Co możesz zrobić?

Mam dla Ciebie parę porad. Po pierwsze - słuchaj angielskiego mówionego powoli. W ten sposób oswoisz się ze słuchaniem. Co tydzień spróbuj sobie też słuchać czegoś trudniejszego, gdzie angielski jest mówiony szybko.

Co ważne, słuchaj, słuchaj i jeszcze raz słuchaj. Oglądaj TV (też słuchasz!), słuchaj radia czy audiobooków. Wybieraj nagrania wideo i słuchaj. Dobrze też, jeśli wideo będzie miało napisy, na które zawsze możesz zerknąć. W ten sposób nauka słuchania stanie się łatwiejsza.

Dobrze jest też najpierw przeczytać tekst, zapisać nowe słówka, a następnie posłuchać.

Słuchaj rzeczy, które Cię interesują. W ten sposób będzie Ci łatwiej, bo prawdpodobnie znasz słownictwo, które będzie Ci potrzebne do lepszego zrozumienia.

Zaakceptuj to, że nie będziesz wszystkiego rozumieć i nie przejmuj się tym.

Nie tłumacz na język polski tego co słyszysz i nie koncentruj się na detalach dopóki nie zrozumiesz głównych kwestii.

Słuchaj kontekstu, koncentruj się na słowach, które rozumiesz, a nie na słowach, które są Ci obce.

 

Sprawdź też:

Jak muzyka pomaga w nauce

Masz jakieś przemyślenia, pytania, sugestie? Są jakieś niejasności, wkradł się błąd albo z czymś się nie zgadzasz? Zostaw komentarz ;-)

Powiązane tagi:

Komentarze: (0)

Brak komentarzy.

Aby komentować, musisz być zalogowany.
Mobile Analytics